„Człowiek tylko wówczas jest szczęśliwy, kiedy interesuje się tym, co tworzy.”

Erich Fromm

Ceramika

Ceramika była i jest naszym największym atutem. W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełny zakres prac wykonywanych z porcelany. Specjalizujemy się w pracach pełnoceramicznych. Wielkim wyzwaniem dla nas jest wykonywanie koron w technice feltszpatowej, dzięki którym można osiągnąć najwyższy poziom estetyki. Ten rodzaj ceramiki zbliża nas do naturalnych zębów swoją transparencją ,opalescencją i fluorescencją. Technika feltszpatu może być wykorzystywana do tworzenia licówek cienkościennych stosowanych w technice no prep, wypełnień typu onlay- inlay oraz koron.

Nowy materiał emax stworzony przez firmę Ivoclar otwiera nowa erę w technice press. Materiał o podwyższonym stopniu wytrzymałości zwiększa paletę zastosowań uzupełnień ceramicznych w technice prasowania. Mamy przyjemność zaproponować Państwu ten nowy materiał w postaci koron i mostów/ tylko odcinek przedni/, licówek cienkościennych oraz wypełnień inlay-onlay. Szeroka paleta kapsuł do tłoczenia pozwala osiągnąć najwyższe wymagania estetyczne.

Rozwój tlenku cyrkonu na przestrzeni ostatnich 10 lat idący w kierunku ceramik o podwyższonej przeświecalności jest możliwy dzięki zastosowaniu nanoceramik. Stosowany przez nas tlenek cyrkonu dzięki wysokim walorom transparencji i zachowaniem maksymalnych wartości fizycznych pozwala uzyskiwać uzupełnienia protetyczne o dużym zasięgu i niepodważalnej estetyce. Przekonaj się sam jak blisko jest nam do natury. Światło rozpraszające się w strukturze podbudowy jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Tam gdzie nie możemy wykonać uzupełnień pełnoceramicznych chętnie zaproponujemy prace metalowo-porcelanowe. Jesteśmy gotowi napalić ceramikę na podbudowie z metali szlachetnych oraz stopów nieszlachetnych/chrom-kobalt/. W naszej ofercie znajdziecie Państwo stopy o zawartości złota powyżej 85% jak również stopy oszczędne o zawartości złota poniżej 40%. Wybór należy do Państwa . Nowością jest napalenie ceramiki na struktury frezowane z jednorodnego materiału chromo-kobaltowego.

Stosowane przez nas stopy:

nobil_logo

Keramit Performance®
skład chemiczny :
złoto 72.2 %, platyna 9.0 %, srebro 15.0 %, cynk 2.0 %,
Właściwości fizyczne:
Zakres temperatury topnienia (°C) 980 – 1075
Współczynnik rozszerzalności liniowej (µm/m× K) 16,2 (25 – 500 °C) 16,6 (25 – 600 °C)
Gęstość (g/cm3) 16,1

Keramit 300 LF®
skład chemiczny:
złoto 30.0 %, platyna 2.0 %, pallad 21.1 %, srebro 36.0 %, ind 16.5%
Właściwości fizyczne:
Zakres temperatury topnienia (°C) 1030 – 1110
Współczynnik rozszerzalności liniowej (µm/m× K) 16,6 (25 – 500 °C) 17,0 (25 – 600 °C)
Gęstość (g/cm3) 12.2

Keramit Bio®
skład chemiczny :
złoto 86.0 %, pallad 12.0 %, ind 1.7 %
Właściwości fizyczne:
Zakres temperatury topnienia (°C) 1060 – 1180
Współczynnik rozszerzalności liniowej (µm/m× K) 14,0 (25 – 500 °C) 14,2 (25 – 600 °C)
Gęstość (g/cm3) 18,6

Doralloy NP stop chromowo-kobaltowy stosowany w technice frezowania CAD-CAM

Wszystkie prace ceramiczne napalamy zgodnie z kolornikiem Vita lub Vita 3D Master .
Istnieje możliwość napalania indywidualnego po ustaleniu z pracownią warunków technicznych.

Produkty ze znakiem ® są zarejestrowanymi markami poszczególnych producentów